Atnaujinti nauji kompiuteriai – aukso viduriukas?

Keli pastarieji metai buvo nešiojamų kompiuterių metai. Jų trūko, gamintojai vėlavo su jų gamyba, pristatymo laikas „iš kosmoso srities“. Tad tarp svarstytinų variantų įsigyjant atsirado ir atnaujintų kompiuterių pasiūlymų. Apžvelgsime kuo skiriasi atnaujintas naujas ir atnaujintas naudotas kompiuteriai ir ar verta ieškoti jų pasiūlymų rinkoje.

Atnaujintas naujas (ang. Remanufactured) ir atnaujintas naudotas (ang. Refurbished): čia apie ką?

Atnaujinti kompiuteriai skirstomi į dvi kategorijas:

  • Paties gamintojo ar jo oficialaus atstovo atnaujinti nenaudoti kompiuteriai (Remanufactured);
  • Gamintojo oficialaus partnerio (bet nebūtinai) atnaujinti ir/ar sutvarkyti naudoti kompiuteriai (Refurbished).

Pirmu atveju, kompiuteriai būna pirkti tiesiai iš gamintojo ar IT prekių distributorių. Asortimentą sudaro perteklinė gamintojų produkcija, gražinti Demo modeliai ar modeliai su apgadintomis pakuotėmis. Taip pat yra dalis kompiuterių, kuriuos gražina patys klientai dėl atšauktų užsakymų ar kitų priežasčių (kaip pvz. brokuotų komponentų). Atnaujinimo procese, jei yra poreikis, brokuoti komponentai pakeičiami, praeinami visi reikalingi kokybės patikrinimai bei testai, kad kompiuteriai atitiktų „beveik naujo“ statusą ir juos būtų galima patiekti rinkai. Visi šie kompiuteriai parduodami su originalia gamintojo garantija.

Antru atveju, kompiuteriai perpardavimui dažnai yra įsigyjami iš įmonių joms atsinaujinant techniką arba yra parduodami esamo savininko. Jų atnaujinimo procesą atlieka (jei atlieka) oficialūs gamintojo partneriai arba įmonės, besispecializuojančios naudotų kompiuterių prekyboje. Atnaujinimo procesas priklauso nuo pačios įmonės, tad gali pasitaikyti atvejų, kada darbas bus atliktas ne visai kokybiškai ar iki galo. Garantija taip pat priklauso nuo paties pardavėjo. Vieni suteikia garantiją, kiti parduoda taip kaip yra be jokių garantijų.

Apibendrinant, jei pagrindinis kriterijus perkant nešiojamą kompiuterį yra kaina – atnaujintas naudotas kompiuteris bus puikus pasirinkimas. Tik reiktų skirti daugiau laiko paieškoms ir pardavėjo patikimumo vertinimui. Galima rasti tikrai gerų variantų už gerą kainą. Tik vertėtų atkreipti dėmesį į pačio kompiuterio būklę, jo parametrus, jam suteikiamą garantiją (jei tokia yra) ir pardavėjo patikimumą. Tačiau, jei norisi oficialios gamintojo garantijos (dažniausiai su galimybe ją pratęsti), naujausio (ar kelių kartų senumo) procesoriaus ir Jums nebūtina originali kompiuterio pakuotė – verta peržvelgti atnaujintų naujų kompiuterių pasiūlymus. Kokybė arti naujo už gerą kainą.